tol01

Taki tytuł nosił program słowno – muzyczny, który społeczność naszej szkoły obejrzała 16 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji. W tym roku temat tolerancji, akceptacji drugiego człowieka, zrozumienia dla inności był omawiany w oparciu o przypomnienie postaci literackich znanych naszym uczniom. Nie mogło zabraknąć baśni ,,Brzydkie kaczątko” zaśpiewanej i przedstawionej przez uczniów kl. IIIb i IVa. Uczniowie z klas VII w scence z ,,Ani z Zielonego Wzgórza” zwrócili uwagę, jak bardzo można skrzywdzić drugiego człowieka, krytykując jego wygląd: kolor włosów, posturę, kolor oczu. Przypomniany był również odważny, dzielny Nemeczek, bohater ,,Chłopców z Placu Broni”, któremu dokuczano, bo był niższy, słabszy od innych. Wspomnieliśmy ,,Cudownego chłopca”, który po licznych operacjach, miał zdeformowaną twarz. Chociaż był wyjątkowy, to wytykany, odrzucany przez innych. Rozmowa Małego Księcia z lisem to lekcja o przyjaźni, o tym jak ważne jest poznanie drugiego człowieka, oswojenie inności i pamiętanie, że ,,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Tradycyjnie już, na zakończenie spotkania, rozśpiewana klasa IVa pięknie wykonała utwór ,,Piosenkę o szacunku dla innych”. Serdeczne podziękowania za piękne występy należą się wszystkim artystom,a za pomoc w przygotowaniach programu p. M. Pawłowskiej, p. Ł. Maciejewskiemu i zaangażowanym rodzicom.

tol02

tol03