Z okazji roku Mikołaja Kopernika klasy VI i VII b pojechały na wycieczkę do Piwnic, gdzie zwiedzali Obserwatorium Astronomiczne oraz do Torunia. W mieście, w którym urodził się Mikołaj Kopernik, uczniowie oglądali dom wielkiego astronoma, oglądali film pt.: "Oto Kosmos" w Planetarium, brali udział w grze miejskiej na rynku Starego Miasta. Toruń słynie z pierników, dlatego też dzieci wzięły udział w warsztatach w Piernikarni Starotoruńskiej, tutaj była też możliwość zakupienia pierników o przeróżnych kształtach. Wycieczka była bogata w różne atrakcje, a uczestnicy zadowoleni.

Zapraszam do udziału w konkursach:

- Klasy "0" - III -  konkurs na wykonanie Układu Słonecznego - sposób dowolny.

- Klasy IV - VIII - konkurs plastyczny "Portret Mikołaja Kopernika".

- Klasy IV - VIII - konkurs na wykonanie Układu Słonecznego - sposób dowolny.

- Klasy IV - VIII - konkurs wiedzy "Życie i działalność Mikołaja Kopernika" - odbędzie się 8 listopada o godzinie 8.00 w pracowni nr 9.

Termin składania prac plastycznych - 6.11.2023 r.

Anna Załęcka

Dzisiaj jest: Sobota