kobiet02

Oj, warto! Ten dzień rozpoczął się widokiem galowo wystrojonych uczniów, szczególnie tych młodszych panów, którzy w białych koszulach i muszkach składali życzenia i rozdawali kwiaty dziewczynkom, dziewczynom i paniom.

       Cała społeczność szkolna zebrała się na hali sportowej, by uczestniczyć w akademii z okazji Dnia Kobiet, którą poprowadzili uczniowie klasy VI- Katarzyna Kulczyńska i Franciszek Szczepański. Aby nie było wątpliwości, o jaką okazję chodzi, wyśpiewała to klasa IVa w piosence „Wszystkie ciocie i stryjenki ...” , a także wyrecytowali chłopcy z klasy IV b i VI (Kosmala O., Klocek O., Walczak M., Szkudlarek K., Kociołek F., Bojkowski T.) w wierszu L. J. Kerna.

     Potem rozpoczął się koncert życzeń dla Pań pracujących w naszej szkole. Wiodła go para prowadzących. Pierwsze życzenia popłynęły w stronę Pań Dyrektor, a śpiewali dla nich Stefan Tyluś i Cezary Chalczyński piosenkę „Za tobą pójdę jak na bal” przy akompaniamencie Daniela Szczepańskiego. Dla Pań pracujących z najmłodszymi śpiewały dzieci z klasy 0, m.in. utwór „Jestem twoją bajką”(przygot. p. A. Zielińska). Innym Paniom nauczycielkom dedykowali swoje występy: wiersz J. Tuwima „Ewa” - chłopcy z klasy VI – Jan Tyluś i Dawid Grzejszczyk, świetny rock and roll zatańczyły dzieci z klasy II (przygotowała p. I. Ignaczak), „Lubię wracać ...” przejmująco śpiewała W. Ozimek, chłopcy z klasy V – O. Zieliński i J. Migdal recytowali „Dzień Kobiet”.

     Dalej w koncercie życzeń uhonorowano pozostałe Panie pracujące w szkole. Dla nich piosenkę- hasło dekoracji i tytuł tego artykułu – zaśpiewały uczennice kl. VI -Paszkowska Z. i Sztanka M. , wysłuchaliśmy także piosenki- inscenizacji „A wszystko to...” pokazanej przez uczniów klasy IV b oraz uroczego wykonania „O nich, o tobie” Koszyk M.

     Na zakończenie rapujący chłopcy z klasy IVa w śpiewie i tańcu obwieścili wszystkim, że będą roznosić radosną wieść o Dniu Kobiet w całym Buczku. Wprawili tym widowiskiem wszystkich w dobry humor. Po tym występie nastąpiły życzenia, wręczenie kwiatów i pięknych laurek.

Na podsumowanie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie spotkania- uczniom, nauczycielom – p. D. Klemczak, p. Ł. Maciejewskiemu, p. K. Piotrowskiej, a także p. J. Kowalczyk, która ufundowała na potrzeby występów 20 eleganckich muszek.

kobiet01

 

kobiet03

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
25 Czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm

Do końca roku zostało 190 dni.
Zodiak: Rak

Zapytania ofertowe

Losy absolwentów

Do pobrania

Nasze zdjęcia

Content