1. plecak/tornister

2. obuwie zmienne/ na WF ( może być to samo, w którym dziecko chodzi po szkole, ale na podeszwie, która nie będzie się ślizgać)

3. strój do ćwiczeń na WF ( krótkie spodenki czarne/granatowe i biała koszulka z krótkim rękawem)

4. worki na strój do ćwiczeń i na obuwie – 2 szt.

5. piórnik

6. ołówki średniej twardości (cienkie, najlepiej w oprawie trójkątnej lub sześciokątnej) – 2 sztuki

7. temperówka najlepiej z pojemniczkiem

8. klej w sztyfcie 1 szt.

9. kredki ołówkowe miękkie 12 kolorów

10. gumka do ścierania ( zwykła miękka Myszka)

11. linijka (krótka 15/20 cm)

12. plastelina - 1 opakowanie

13. farby plakatowe – 6/8 kolorów (najlepiej w słoiczkach), kilka pędzelków różnej grubości ( 2/3 szt.) oraz słoiczek/kubek na wodę

14. nożyczki dobrej jakości z okrągłymi końcami

15. blok rysunkowy biały – format A4 gramatura 100 lub więcej ( grubsze kartki do malowania farbami ) - 1 szt.

16. blok rysunkowy biały i kolorowy - format A4 (kartki cienkie jak papier ksero) po 2 szt.

17. blok techniczny biały i kolorowy format A4 – po 1 szt.

18. papier kolorowy ksero – 1 opakowanie ( w opakowaniu 4 kolory o intensywnym nasyceniu)

19. teczka biurowa na gumkę A4 (na prace dzieci do szafki) – 1 szt.

20. zeszyty 16 kartkowe: w trzy linie – 1szt. (najlepiej linie w 2 kolorach), w kratkę – 3 szt.

21. okładki na książki – proszę zakupić dopiero po otrzymaniu książek

22. okładki na zeszyty

23. zeszyt papierów kolorowych tzw. wycinanka ( zwykła nie samoprzylepna) – 1 szt.

24. długopis z niebieskim wkładem i kilka kolorowych długopisów do podkreślania ( 2/3 kolory)

25. ręcznik papierowy – 1 opakowanie 2 rolki

26. naklejki na zeszyty, książki do podpisania ( opcjonalnie)

27. bibuła (mix kolorów)