Słowa znanej piosenki Marka Grechuty zatytułowały pożegnanie szkoły podstawowej przez uczniów klas ósmych oraz zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Buczku.

Uczniowie rocznik 2007 i 2008 stanęli przed obliczem gości, nauczycieli, koleżanek i kolegów z oddziałów IV- VII oraz licznie zgromadzonych rodziców.

Prowadzący uroczystość – Monika Marynowska uczennica klasy VIII a, Tomasz Wilk uczeń klasy VIII b - powitali gości - reprezentującą UG w Buczku p. Małgorzatę Zawiszę oraz p. Alicję Hans- kierownika GBP w Buczku. Przywitali także wszystkich zgromadzonych.

Część artystyczna osadzona została na motywie drogi, a szczególnie tej, którą ósmoklasiści przemierzyli od klasy IV do VIII. Na tę nową już drogę uczniowie najmłodsi (kl. II) zaśpiewali dla ósmoklasistów piosenkę, której słowa podkreślały, jak ważna jest wiara w siebie, w to co się w życiu robi. Potem już było na ludowo, tzn. uczniowie ostatniej klasy przypomnieli filmikiem swoje poczynania w tańcu sprzed sześciu laty i dla porównania zatańczyli na żywo taniec lubelski przygotowany pod okiem p. E. Ignaczak. Następnie wszyscy zobaczyli słodkie buzie dzieci z klasy IV sprzed pięciu laty w prezentacji wykonanej przez O. Szulca na podstawie zgromadzonych przez wychowawczynie zdjęć z tego czasu. Podkładem muzycznym stała się piosenka „Do widzenia przyjaciele ...”

Na czas nauki absolwentów przypadło nauczanie zdalne i ten okres uczniowie przedstawili w humorystycznych scenkach rodzajowych wziętych z ich doświadczeń. W ostatniej klasie podstawowego etapu kształcenia wróciła zwyczajna nauka, integracja i zabawa, stąd W. Doliwa w swej prezentacji pokazała wycieczki (do Oświęcimia i nad morze), zabawę taneczną, egzaminy dorastającej młodzieży z klasy ósmej. Zdjęciom towarzyszył szlagier M. Rodowicz „Ale to już było”.

Po części wspomnieniowo – humorystycznej wprowadzono sztandar szkoły, wszyscy zaśpiewali hymn państwowy, uczniowie klas ósmych wyrecytowali wiersze klasyków literatury polskiej przeplatane piosenkami na pożegnanie zaśpiewanymi przez M. Marynowską i N. Michalak. Na zakończenie części artystycznej rozbrzmiał polonez W. Kilara, a korowód chodzonego wiedli uczniowie klas ósmych przygotowani przez p. E. Ignaczak.

Następnie przystąpiono do wręczenia nagród najpilniejszym uczniom. Nagrodę Wójta dla najlepszych uczniów ostatniej klasy wręczyła p. M. Zawisza, a otrzymali ją: W. Doliwa, M. Marynowska, C. Bartczak, A. Hanuszkiewicz. Pozostałe nagrody wręczały p. dyr. R. Nowicka i p. dyr. A. Truskowska.

Korzystając z wystąpienia, p. dyr. przekazała wakacyjne życzenia absolwentom i wszystkim uczniom.

Wręczając kwiaty i własnoręcznie wykonane prezenciki, ósmoklasiści wyrazili swe podziękowania . Młodzież i wychowawcy klas VII także przyłączyli się do pożegnań. Na tle piosenki R. Rynkowskiego „Szczęśliwej drogi, już czas” każdy uczeń udał się do klasy po świadectwo szkolne, a słońce za oknem wzywało na letni odpoczynek.

Dzisiaj jest: Sobota
20 Kwietnia 2024