W kwietniu 2022 została ogłoszona kolejna edycja konkursu plastycznego pt. MARIA KONOPNICKA – PATRONKA NASZEJ SZKOŁY . Konkurs skierowany był dla uczniów klas 1 – 3 i 4 – 6. Konkurs ten cieszył się bardzo dużym powodzeniem wśród najmłodszych uczniów, a dostarczone prace wykonane były na bardzo wysokim poziomie i odznaczały się niezwykłą kreatywnością i zróżnicowanymi technikami plastycznymi.

Spośród prac plastycznych zgłoszonych do konkursu, zostały przyznane następujące miejsca i wyróżnienia:

kategoria I (klasy I-III)

1 miejsce – Maja Sysio

2 miejsce – Maja Ignaczak

3 miejsce – Amelia Krajda

kategoria II (klasy IV-VI)

1 miejsce – Laura Lewska

2 miejsce – Nikola Lewandowska

3 miejsce – Jakub Krzyżański

Wspomniany konkurs miał na celu:

- zachęcanie do czytania i rozbudzanie zainteresowań twórczością Marii Konopnickiej,

- rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci,

- rozwijanie umiejętności wypowiadania się w różnych technikach plastycznych,

- prezentację i popularyzację dziecięcej twórczości plastycznej.

Podczas oceniania prac komisja brała pod uwagę takie aspekty jak: zgodność pracy z tematyką konkursu, pomysłowość i technikę plastyczną, a także estetykę wykonanych prac.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Opiekun samorządu szkolnego Marta Bara-Błońska

Dzisiaj jest: Czwartek