Od początku marca przygotowywaliśmy się na ten dzień. Nauczyciele z uczniami zmieniali tematykę gazetek ściennych, w oknach pojawiły się ozdoby nawiązujące do najpiękniejszej pory roku. Natomiast 22 marca wierszem, piosenką, tańcem, a także humorem przywitaliśmy oczekiwaną Panią Wiosnę. Najmłodsi uczniowie śpiewali, tańczyli, w barwnych strojach mogliśmy dojrzeć żabki, bociany, biedronki, wiosenne kwiaty. Dzieci z zespołu Pieśni i Tańca ,,Buczkowiacy” zaprezentowali na bosaka ,,Przyśpiewki i tańce opoczyńskie”.

Starsi uczniowie z klas VII-VIII rozważali, czy warto wagarować. Ci, którzy dzień wcześniej obchodzili uczniowskie święto ,,wagusy”, musieli napisać bardzo trudne dyktando. Wykazać się znajomością zapisu takich wyrazów jak: gżegżółka, piegże, dzierzba, uhla, pustułka itp., a także odpowiadać przy mapie i śpiewać. Mogliśmy obejrzeć scenki z życia notorycznych wagarowiczów, którzy później mają trudności z wywiązywaniem się z obowiązków szkolnych. Było kolorowo, radośnie i śpiewnie. Pani Wiosna na pewno była zadowolona z jej powitania w naszej szkole.

E. Niciak

Dzisiaj jest: Niedziela