Na początku września 2021 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w dziesiątej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania przebiegającej pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Spotkanie poświęcone lekturze tragifarsy kołtuńskiej Gabrieli Zapolskiej Moralność pani Dulskiej odbyło się w hali przy naszej szkole. Rozpoczęło się od przypomnienia idei akcji czytania narodowych dzieł.

Dzięki naszym paniom polonistkom - Jadwidze Sobczak i Danucie Klemczak oraz pani Alicji Hans z Gminnej Biblioteki Publicznej w Buczku mogliśmy też zapoznać się z informacjami na temat problematyki najsłynniejszego jej dzieła oraz fragmentami dwóch wybranych inscenizacji Moralności pani Dulskiej zrealizowanymi  przez Teatr Telewizji Polskiej. Fragmenty sztuki czytali dla nas mieszkańcy naszej gminy: Beata Tyluś, Barbara Olejnik, Elżbieta Tarka, Teresa Kaletka, Dorota Ciebiada, Anna Szczepaniak, Mieczysław Kubik oraz Bartłomiej Młynarczyk i Józef Malinowski.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali odcisk pamiątkowej pieczęci przygotowanej przez Kancelarię Prezydenta RP.

Dzisiaj jest: Czwartek
25 Kwietnia 2024