W dniu 8 listopada 2019 roku odbyła się w Szkole Podstawowej w Buczku akademia z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dostojność tej uroczystości uświetnili zaproszeni goście Starosta Powiatu Łaskiego Pani Teresa Wesołowska, Wójt Gminy Buczek Pan Bronisław Węglewski, Major Andrzej Truskowski reprezentujący 32 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku, Dyrektor Szkoły Pani Renata Nowicka, Wicedyrektor Szkoły Pani Anna Truskowska i nauczyciele emerytowani.

Uroczystość była bardzo wzniosła, ubogacona wierszem, tańcem i piosenką w wykonaniu klasy Vb, IIIa, IIIb pod kierunkiem Pana Włodzimierza Czecha, Pana Łukasza Maciejewskiego i Pani Ewy Ignaczak. Zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie z dumą oglądali występy dzieci, ich powagę, pamięć i oddany szacunek dla tych, co walczyli o wolność Polski, dla tych którzy oddali częstokroć wartość najcenniejszą - swoje życie.

Na zakończenie głos zabrała Starosta Powiatu Łaskiego Pani Teresa Wesołowska dziękując wszystkim uczniom, nauczycielom i władzom za oddany szacunek, hołd tym wielkim, często bezimiennym bohaterom, którzy walczyli o wolną niepodległą Polskę, w której możemy się teraz uczyć, pracować i żyć.

Dzisiaj jest: Sobota
20 Kwietnia 2024