Wyjazd naszych uczniów na sztukę w języku angielskim do teatru V6 w Łodzi stał się tradycją szkoły podstawowej w Buczku. W tym roku na spektakl pojechali uczniowie klas VI, VII i VIII. Tegoroczne przedstawienie było oparte na podstawie powieści Marka Twaina pt. "Tom Sawyer". Tematem przedstawienia były przygody tytułowego bohatera, Tomka i jego przyjaciół ; ich dorastanie, szkolne miłostki, a także barwne, chwilami przerażające przygody chłopców. Akcja spektaklu tak jak i w powieści toczyła się w małym miasteczku nad rzeką Missisipi. Spektakl został wyreżyserowany przez Gasparda Legendre, a przedstawiony przez aktorów z TNT theatre Britain and the American Drama Group Europe.

Z całą pewnością w pamięci naszych uczniów na długi czas pozostaną miłe wspomnienia ze spektaklu. Przenieśli się oni w świat pełen przygód, dowcipów i psot Tomka i jego przyjaciół. Nasi uczniowie mogli rozwijać swoją znajomość języka angielskiego, wrażliwość estetyczną, obserwować grę aktorów, kostiumy, rekwizyty, dekoracje.

Marta Bara-Błońska

19 Kwietnia 2024