26 września obchodziliśmy w naszej szkole EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH. Tego dnia nauczycielki Marta Bara-Błońska i Małgorzata Lipińska przygotowały dzień pełen atrakcji i niespodzianek. Jedną z nich była wizyta specjalnego gościa z Europe Direct – Pani Agaty Rokseli (która jest również asystentką europosła Jacka Saryusza-Wolskiego). Pani Agata przeprowadziła bardzo ciekawe lekcje w klasach V, VI, VII i VIII. Zajęcia dotyczyły różnorodności krajów Unii Europejskiej.

Na wszystkich uczniów szkoły czekała kulinarna niespodzianka – typowo brytyjskie danie fish and chips, które bardzo ucieszyło naszych uczniów. Podczas przerw uczennice malowały flagi krajów europejskich na twarzach chętnych uczniów. Rozstrzygnięto również konkurs promujący naukę języków obcych. Oto wyniki:

1 miejsce- Jakub Konopiński

2 miejsce- Zofia Sobczak

3 miejsce- Wiktoria Doliwa

Nagrody zostały ufundowane przez dyrektor szkoły Panią Renatę Nowicką, Komisję Europejską i wydawnictwo Macmillan.

Nauczycielki Marta Bara-Błońska i Małgorzata Lipińska dziękują dyrekcji szkoły za sfinansowanie pysznej niespodzianki dla uczniów naszej szkoły.

Marta Bara-Błońska

Dzisiaj jest: Sobota