W dniach 22 - 24 maja 2019 roku uczniowie klas IV a, VI i VII wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Trójmiasta, Sztutowa i Szymbarku. Pierwszego dnia podziwiali zabytki Starego Miasta w Gdańsku, oglądali panoramę miasta z wieży Bazyliki Mariackiej oraz zwiedzili Stadion Energa Gdańsk. Drugi dzień spędzili w Gdyni i Sopocie. Zwiedzili Dar Pomorza, podziwiali zacumowany Dar Młodzieży, odbyli rejs zabytkowym statkiem "Dragon" po Zatoce Gdańskiej. W Sopocie obejrzeli krzywy dom i spacerowali po molo, ostatnim punktem programu pobytu w Sopocie była Opera Leśna. Wieczorami spacerowaliśmy po plaży w miejscu noclegu - Stegnie.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę dzieci zwiedziły Westerplatte, obóz koncentracyjny w Sztutowie oraz CEPR w Szymbarku (dom sybiraka, pomnik niedźwiedzia Wojtka, pociąg wożący Polaków na Syberię oraz inne obiekty).

Uczniami w czasie wycieczki opiekowali się: Jadwiga Sobczak, Anna Załęcka, Krystyna Czech oraz Andrzej Zieliński, który podzielił się z nami swoją ogromną wiedzą oprowadzając nas po obozie koncentracyjnym Stutthof. Wszystkim uczestnikom wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

29 Marca 2024
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz,